Hakkımızda


Türkiye Footgolf Derneği (TFGD) 2013 yılında kurulmuş olup aynı yıl Uluslararası Footgolf Federasyonu'nun münhasır üyesi olmuştur. FIFG çatısı altında Türkiye'de gerçekleştirilen Footgolf Sporu Faaliyetlerinin ve yönetiminin resmi sorumlusudur. 

 2012 de Londra’da kurulan FIFG (Federation for International Footgolf) sporun çatı kuruluşudur. Üyeleri arasında ABD, Kanada, Arjantin, İngiltere, Avrupa Ülkeleri’nin tamamı, Birleşmiş Arap Emirlikleri, Japonya, Rusya ve 22.üye ülke olarak Türkiye bulunmaktadır.

FIFG ilk Dünya Kupasını 2012 yılında Macaristan’da gerçekleştirmiş,Türkiye’nin de aday olduğu 2016 Dünya Kupası 7-10 Ocak tarihinde Arjantin ev sahipliğinde düzenlenecektir.

TFGD Footgolf Sporunun tanıtımı, geliştirilmesi, yayılması ve ülke genelinde sporcu yetiştirilmesi amacı ile kurulmuştur. Amacı Türkiye’de sporun ve sporcunu gelişimini sağlamak, eğitimler düzenlemek ,oyunun bilinirliğini artırarak Uluslararası platformda ülkemizi temsil etmektir. 

Derneğimize üye olmak, yapılacak olan turnuva ve etkinliklerden haberdar olmak ve TFGD üyelerine özel ayrıcalıklardan yararlanmak için bize mesaj atabilirsiniz.