Hakkımızda


Türkiye Footgolf Derneği (TFGD) 2014 yılında kurulmuş olup aynı yıl Uluslararası Footgolf Federasyonu'nun münhasır üyesi olmuştur. FIFG çatısı altında Türkiye'de gerçekleştirilen Footgolf Sporu Faaliyetlerinin ve yönetiminin resmi sorumlusudur. 

 2012 de Londra’da kurulan FIFG (Federation for International Footgolf) sporun çatı kuruluşudur. 40 üye ülkesi bulunmaktadır. Üyeleri arasında ABD, Kanada, Arjantin, İngiltere, Avrupa Ülkeleri’nin tamamı, Birleşmiş Arap Emirlikleri, Japonya, Çin, Rusya ve 22.üye ülke olarak Türkiye bulunmaktadır.

FIFG ilk Dünya Kupasını 2012 yılında Macaristan’da gerçekleştirmiş,Türkiye’nin de aday olduğu 2016 Dünya Kupası 7-10 Ocak tarihinde Arjantin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiş olup son Dünya Kupası Fas'ın Marrakesh kentinde 2018 yılında düzenlenmiştir.

TFGD Footgolf Sporunun tanıtımı, geliştirilmesi, yayılması ve ülke genelinde sporcu yetiştirilmesi amacı ile kurulmuştur. Amacı Türkiye’de sporun ve sporcunu gelişimini sağlamak, eğitimler düzenlemek ,oyunun bilinirliğini artırarak Uluslararası platformda ülkemizi temsil etmektir. 

Derneğimize bağlı oyuncu olmak; Dünya ve Türkiye klasmanında puan toplayarak Dünya ana tabloda yer almak, yapılacak olan turnuva ve etkinliklerden haberdar olmak ve TFGD üyelerine özel ayrıcalıklardan yararlanmak için bize mesaj atabilirsiniz.