III. Hungarian Hörmann Footgolf Open


European FootGolf Trophy Tour 13. Ayak mücadelesi Macaristan’ın Başkenti Budapeste’nin Kısoroszi beldesindeki Magyar Golf Club’da gerçekleştirildi.

Turnuvaya 18 ülkeden 114 katıldı.

Turnuva 3 gün sürdü ilk gün yapılan anteremandan sonrası sporcular 2.gün 18 3.gün farklı 18 olmak üzere 36 delikte mücadele ettiler.

Final mücadelesi; ilk gün en iyi skoru yapan Ben Clark(UK) ,Paul Oliver(UK) ,David Mancino(SUI) ve Nick Iron(UK) arasında gerçekleştirildi.,

144 parlık sahayı 133 vuruşta tamamlayan Ben Clark turnuvanın galibi oldu.

David Mancino ve Paul Oliver 134 vuruşla oyunu tamamlayıp ikincilik için kura ile belirlenmiş 3 delikte play-off oynadılar.Oyunun galibi Paul Oliver oldu ve 2.lik madalyasını kazandı.

David Mancino üçüncu Nick Iron ise 4.olarak turnuvayı kapattılar.

Bu sonuçlarla 4 sporcu da European FootGolf Trophy Tour Şampiyonluk şansını 27-29 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan final ayağına taşıdı.

Turnuvada Türkiye adına İhsan Demirel,Ali Demirel,Can Üstünbaş,Cem Erman,Alp Şengünler ve Mert Çeltikçi mücadele etti. Antremanda yaşadığı sakatlıktan dolayı Levent Onursan turnuvaya katılamadı.

Bu ayağın sonunda Genel klasman su şekilde oluştu David Mancino birinci Nick Iron ikinci Paul Oliver üçüncü ve Ben Clark dördüncü.

30 Ülkeli Genel Klasmanda ise İngiltere birinci İsviçre ikinci Macaristan üçüncü ve Hollanda dördüncü sırada yer aldı.Türkiye ise 15.sıradaki yerini korudu.