News RSSTURKİSH OPEN 2018

  Kaya Palazzo'da gerçekleşen Türkiye'nin ilk Uluslarası Footgolf Organizasyonu olan Turkis Open 2018 ülkemizde 4.kere düzenlendi. Yurtdışından geniş katılımın olduğu turnuvanın finali nefes kesti.Antalya'da her turnuvada favori olan ve daha önce bu turnuvayı 2 kez kazanan Ben Clarke (UK) ve 2017 yılının üçüncüsü Tomas Bartko (SLO) 2. gün sonunda 18.deliğe eşit vuruş sayısı ile geldiler. Son vuruşlarda Ben Clarke'ın hatasını değerlendiren ve hata yapmayan Tomas Bartko şampiyonluğa uzandı.

Continue reading →TURKİSH OPEN 2017

  2017 Yılında 3.kez düzenlenen Turkish Open Kaya Palazzo Golf Club / Antalya'da gerçekleştirildi. 2 gün süren oyunlar sonunda birinciliği Ben Clake (UK) kazanırken. İkinici gene İngiltere'den Liam Shutes (UK) , üçüncü ise Slovakya'dan Tomas Bartko oldu. 70 oyuncunun katıldığı turnuvada 2.gün sonu en iyi skoru Liam Shutes yapmasına rağmen toplamda Ben Clarke ile aynı skorda tamamladı, şampiyonluk mücadelesi için 3 delikten oluşan play-off oyun oynayan ikilinin mücadelesi sonunda kazanan Ben Clake oldu.

Continue reading →TURKISH OPEN 2016 European Footgolf Tour Opening

Geçen yıl final ayağı Türkiye’de gerçekleşen European Footgolf Tour’un 2016 yılı açılış turnavası Türkiye’ye layık görüldü.16 etaptan oluşan European Footgolf Tour 2016 17 ülkeden 200 profesyonel oyuncunun katılımı ile11-13 Mart 2016 tarihinde Antalya Kaya Palazzo Golf Club’da gerçekleştirildi. Üç gün süren ve çekişmeli geçen turnuvada, ilk defa Kadınlar ve Çocuklar Ligi klasmanında oyunlar oynandı.Yoğun katılımla gerçekleşen turnuvada bireysel klasmanda Jim Kuipers(NED) birinci, Matias Perrone(ARG) ikinci ve Ben Clarke (UK) üçüncü oldu. Kadınlar klasmanında Jessica Orourke (USA) birinciliği üstlenirken, çocuklar klasmanında Akos Tajtyi (HUN) kupayı kaldıran isim oldu.Ülkeler klasmanında ise Holllanda birinci, İngiltere ikinci ve Slovakya üçüncü olarak belirlendi.

Continue reading →Basında Turkish Open 2015

  Basında Türkiye Footgolf European Tour 2015 Grand Final Yerli ve yabancı basında yer alan, Antalya Kaya Palazzo Golf Club’ds gerçekleşen Turkish Airlines Footgolf Cup’ın medya görselleri;  

Continue reading →TURKISH OPEN 2015 European Tour Grand Final

İspanya’nın Marbelle şehrinde start alan ve toplam 15 etaptan oluşan European Footgolf Tour 2015’ in final ayağı 15 ülkeden 200 profesyonel oyuncunun katılımı ile 27-29 Kasım 2015 tarihinde Antalya Kaya Palazzo Golf Club’da gerçekleştirildi. THY, Odeabank, Adidas, Sinpaş GYO ve Professional Travel sponsorluğunda Türkiye Footgolf Derneği’nin düzenlediği ve toplamda üç gün süren turnuvada bireysel klasmanda Ben Clarke(UK) birinci, Nicolas Cousin(FRA) ikinci ve Liam Shutes (UK) üçüncü oldu.Ülkeler klasmanında ise İngiltere birinci, Hollanda ikinci ve Fransa üçüncü olarak belirlendi.Genel klasmanda 15 etapta en çok puanı toplayan Lionel Jacot(SWI) European Footgolf Tour 2015   

Continue reading →